תם ולא נשלם

 

קשה לסכם בקצרה מסע ארוך ומלא חוויות כפי שעברנו. ניתן לומר רק זאת: אב"י  אפשר ביחד בשביל ישראל, הפך משם להוויה אמיתית. נוכחנו לדעת כי אכן אפשר ביחד. הצטרפו אלינו בני משפחה, חברים, מכרים רחוקים, בני משפחות אסון המסוקים, אנשים שהלכו לזכר יקיריהם, אנשים שביקשו להזדהות אתנו ועם הנופלים, ואנשים שרצו ללכת ביחד. בכל הזדמנות נוצרו הכרויות חדשות, קרבה חדשה ומחודשת, ויכולת לראות את המאחד ולא את המפריד, לא כסיסמא אלא כמעשה. הלכנו מאילת ועד תל חי ולא צעדנו אפילו פעם אחת לבד! בהזדמנות זו, רצינו לאחל הצלחה לתומר רחובי שצעד אתנו ימים רבים לזכר אביו יגאל רחובי ז"ל שנפל בעת שרות מילואים בשנת 1995. ראינו את ארץ ישראל בשיא פריחתה. את היופי השונה של הנגב הפראי, הדרום עם שדות החיטה הרחבים, השרון הירוק, הכרמל הפורח, וצפון הארץ המלא פרחים ונחלים זורמים. כמעט כל יום נאלצנו להתמודד עם השאלה להמשיך או לא לנוכח האסונות והפיגועים, אך בכל יום קיבלנו עידוד מההולכים אתנו, להמשיך במפעל, ועל כך אנו מודים. אי אפשר שלא להודות לכל המצטרפים הרבים על נכונותם, מצב רוחם הטוב, ובקצרה  על שהלכו אתנו לאורך כל הדרך.

רצינו להודות לכל מי שסייעו לנו בדרך: למשפחת גוטמן מעלומים, משפחת סומר מכפר עציון, משפחת גילאי מירושלים, משפחת מוסרי מבן שמן, משפחת קורמן מאורנית, משפחת אלכסנדר ממצפה נטופה, משפחת אלתר מאשדות יעקב, ומשפחת פייגלסון ממטולה, על שאירחו אותנו בביתם. לגל אייל, אסף ואושרית רפלד, אורי שחר, שאול ורחל אלתר, ירדנה אלכסנדר, מוסה מקיבוץ סאסא, ופומה ורוחלה אלון על שסייעו לנו בהסעות.

תודה לאיציק סקוברונק, מתן רפלד ואלון גליק על שהקדישו לנו מזמנם ועזרו לנו בלוגיסטיקה.

תודה לפיקוד צפון, לתא"ל שוקי שחרור ולמאיה הרל"שית על שסייעו בידנו וטרחו לוודא את שלומנו (ותודה לאלוף הפיקוד, גבי אשכנזי על שבנוסף להתעניינותו הרבה גם ארגן לנו זרימה בנחל דישון..).

תודה לדני גספר מהועדה לשבילי ישראל על העזרה בתכנון המסע, ועל העצות המועילות.

תודה לחברת מוטורולה תקשורת    אגף השירות    שהעמידה לרשותנו מכשירי מירס.

תודה לחברת מוטורולה טלפונים סלולריים על תרומתה הנכבדת לרכישת חולצות אב"י.

תודה לחיים כרמי מטבעון על הכובעים היפים שהעניק לנו.

תודה לצוות התיעוד מפיקוד הנוער והנח'ל: משה קריסי, אלון, שלומי וזכי שליוו אותנו בנאמנות.

תודה מיוחדת לינק (יעקב אופנהיים) חברנו על עיצוב הלוגו היפהפה של המסע, החולצות, והדפדפת הנהדרת.

תודה לעמיחי קמין, על שהעמיד לרשותנו את הג'יפ שלו, שהפך לחלק בלתי נפרד מהמסע בנגב.

תודה לחנוש ולכל משפחת רפלד על שדאגו לביתנו ולמחסורנו, וליוחי מיכאליס על הובלת החולצות.

תודה רבה רבה לילדינו, שבלי תמיכתם לא היינו מסוגלים להשלים מסע זה: לאיקי שארגן את החולצות ואת מכשירי המירס ורתם לעניין את חברת מוטורולה, לדוד שמילא בנאמנות את תפקיד הרס"פ בחופשת הפסח, לגלעד שהקדיש שבועות מזמנו היקר ללוות אותנו בדרך, עשה זאת במקצועיות מדהימה ופינק אותנו ואת המצטרפים אלינו, וללירון ש"נידבה" אותו לטובת המטרה.

ולבסוף, אחרונים חביבים חביבים, אלפי תודות למשפחת גילאי שלה אנו חייבים את קיומו של אתר זה: לדן שתכנן ותחזק את האתר באינטרנט, לאריק שטרח במסירות למלא את האתר בתוכן ובתמונות מדי יום, ולרותי שניצחה על המלאכה והגיהה בקפדנות את החומר.

 

אנו מקווים לפגוש את כולכם בקטע הסיום, ביום ההולדת של אבי בכ"א אלול, 29/8/02.   פרטים יבואו.